artoral-logo.png

Art. Oral MK i ZR jest nową, naturalną i estetyczną ceramiką skaleniową bez zawartości leucytu, kompatybilną z konstrukcjami metalowymi i cyrkonowymi. Proces tworzenia leucytu został celowo zahamowany w celu optymalizacji współczynnika ekspansji termicznej(CTE), dzięki czemu uzyskano wysoką stabilność formy bez pęknięć i zmiany koloru, wymóg bezwarunkowy w obecnych czasach

Stabilność jest jej najważniejszym atrybutem, który jest poszukiwany wśród naszych klientów nie mogących pozwolić sobie na popełnianie błędów.

Ponadto ceramika jest hydrofilna, co powoduje, że posiada twardość powierzchniową 400 w skali Vickersa, czyli identyczną z zębami naturalnymi.

  • Wytrzymałość na nacisk 70 Mpa.
  • Siła wiązania do cyrkonu 32 Mpa.
  • Siła wiązania do metalu 25 Mpa.

Ceramika ArtOral firmy Reox jest gwarantowana przez Klausa Mueterthies, jednego spośród najbardziej znanych techników dentystycznych na całym świecie. Wykładowca i wydawca kilku książek oraz filmów video w Quintesence Publishing, który poprzez swoją charyzmatyczną osobowość, profesjonalizm oraz wybitne wyniki swojej pracy zrzesza liczne grono słuchaczy na sympozjach i konferencjach

Prof.Querulix
„Sukces nie jest stanem, który można osiągnąć i zachować, to proces nad którym musimy pracować w sposób ciągły”(Prof.Querulix)
Zdjęcia z prac na ceramice Art. Oral z wykładu pt.” Kosmetyka w rekonstrukcjach stomatologicznych. Bioestetyczne warstwowanie”
fig-1.jpgfig-2.jpgfig-3.jpgfig-4.jpgfig-5.jpg